Sveikata prasideda žarnyne

Kaip ir deguonis, maistas yra būtinas žmogaus gyvybei palaikyti. Mūsų virškinimo sistema iš maisto turi gauti reikalingas maistines medžiagas, o tai ne visuomet yra paprasta. Mūsų žarnyne nuolat vyksta kova tarp gerųjų ir blogųjų bakterijų.

Jei blogosios bakterijos ima viršyti gerųjų bakterijų kiekį, atsiranda virškinimo trakto disbalansas. Tai vadinama disbioze. Ji gali sukelti problemų, pvz., viduriavimą, vidurių užkietėjimą, pilvo pūtimą, skrandžio skausmą ir pralaidaus žarnyno sindromą. Tačiau problemos gali tuo neapsiriboti. Nauji tyrimai rodo stiprų ryšį tarp nesubalansuotos mikrobiotos ir, pavyzdžiui, diabeto, nutukimo bei širdies ir kraujagyslių ligų.

Imuninė sistema – pirmoji organizmo pagalba

Šiuolaikiniame pasaulyje pradedame suprasti visapusiškai sveiko gyvenimo būdo naudą mūsų imuninei sistemai. Svarbi dėlionės dalis čia yra maistas ir jo virškinimas. Maždaug 80 procentų imuninių ląstelių yra mūsų virškinimo trakte. O vartojamas maistas mus aprūpina įvairiomis medžiagomis, kurios prisideda prie normalios imuninės sistemos veiklos. Vitaminas D gali būti pavyzdys. Natūralūs vitamino D šaltiniai yra žuvis, menkių kepenėlių aliejus, kiaušinio trynys. Vitaminas D taip pat yra gaminamas mūsų organizme, kai būname saulėje. Kadangi vitamino D kiekį gali reikėti papildyti, priklausomai nuo sezono ir mitybos įpročių, reguliarus pieno rūgšties bakterijų papildų su vitaminu D, pvz., gaminamų BioGaia, vartojimas yra puikus būdas palaikyti tinkamą natūralią mikroflorą ir vitamino D koncentraciją organizme.

No news available.
We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK