Visą dieną, kiekvieną dieną

Nesvarbu, sėdime prie savo darbo stalo, sportuojame ar žiūrime televizorių ant sofos, mūsų imuninė sistema dirba ir saugo mus – 24 valandas per parą, septynias dienas per savaitę.

Mūsų organizmas yra nuolat veikiamas išorinių veiksnių. Kad apsisaugotų, jis naudoja sudėtingą apsaugos mechanizmų sistemą, vadinamą imunine sistema. Jos tinklą sudaro keli gynybos centrai, išsidėstę visame organizme. Didžiausias jų yra susiformavęs žarnyne – gimtojoje žarnyno mikrobiotos aplinkoje – ir sudaro 80 % visos imuninės sistemos.

Žmogaus imuninė sistema

Jei organizmo gynybinė sistema veikia tinkamai, mūsų organizmas nėra toks jautrus nepalankioms sąlygoms ir išoriniams veiksniams. BioGaia Lactobacillus reuteri produktai papildo žarnyną pieno rūgšties bakterijomis, kad būtų palaikoma normali žarnyno mikrobioma, o vitaminas D prisideda prie tinkamai veikiančios imuninės funkcijos.

X

Nosies ir gerklės gleivinė

Išorinės medžiagos taip pat gali patekti į organizmą per orą, kuriuo kvėpuojame. Taigi nosis ir gerklė turi savo apsauginį barjerą – gleivinę. Nosyje ji yra padengta blakstienėlėmis – mažyčiais plaukeliais, judančiais pirmyn ir atgal bei greitai pašalinančiais pašalines daleles iš kvėpavimo takų. Be to, gleivinėje gausu ląstelių, kurios naikina įsibrovėlius ir sužadina specifinę imuninę reakciją.

X

Tonzilės

Jei įsibrovėliai patenka į organizmą per burną, juos įkvėpus ar prarijus, pirmiausia jie susiduria su imuninės sistemos sargybiniais – tonzilėmis. Tonzilių paviršiuje yra kelį įdubimai, kuriuose gali kauptis maisto likučiai ir išorinės medžiagos. Jos toliau patenka į gilesnį limfinį audinį, kur limfocitai (baltųjų kraujo kūnelių rūšis) su jomis susidoroja ir saugo nekviestų svečių duomenis imunologinėje atmintyje.

X

Limfinė sistema

Į mazgus panašūs sustorėjimai limfiniuose kanaluose atlieka filtravimo funkciją, juose taip pat yra įvairių apsauginių ląstelių. Būtent čia baltieji kraujo kūneliai susiduria su įsibrovėliais, subręsta į galingas gynybines ląsteles ir tuomet dauginasi.

X

Užkrūčio liauka

Užkrūčio liauka galėtų būti vadinama organizmo sargybinių mokykla, ji yra ypač aktyvi vaikystėje. Čia yra treniruojamos vadinamosios T ląstelės, kurios atlieka esminį vaidmenį organizuojant gynybą nuo specifinių mikroorganizmų. Šios ląstelės išmoksta atskirti savo organizmo struktūras nuo svetimų, kad imuninė sistema nepultų savo ląstelių.

X

Oda

Oda yra apsauginė išorinė mūsų kūno danga. Nepažeista oda yra neįveikiamas barjeras daugeliui išorinių veiksnių. Kaip ir žarnyne, sveika odos flora stabdo kenksmingų mikrobų augimą. Be to, epidermyje yra daug vadinamųjų Langerhanso ląstelių, galinčių juos absorbuoti ir sunaikinti. Šios ląstelės taip pat greitai sužadina specifinę imuninę reakciją, kai susiduria su kažkuo potencialiai kenksmingu.

X

Blužnis

Blužnis yra kumščio dydžio organas, pasižymintis geru kraujo tiekimu ir esantis po diafragma kairėje viršutinėje pilvo dalyje. Būdama imuninės sistemos dalis, blužnis veikia kaip tam tikras pirminės gynybos ląstelių saugojimo centras. Joje taip pat dauginasi fagocitai ir limfocitai, baltųjų kraujo kūnelių pogrupis. 
Jei organizmas skambina pavojaus varpais, limfocitai keliauja limfos skysčiu iš blužnies tiesiai į kovą su įsibrovėliais.

X

Žarnynas

Žarnynas apima 80 % visų imuninių ląstelių ir yra laikomas imuninės sistemos centru. Šios imuninės ląstelės visą laiką bendrauja su žarnyno bakterijomis, nuolat treniruodamos imuninę sistemą. Plonojoje žarnoje taip pat yra limfmazgių sankaupų, vadinamų Pejerio (Peyer) plokštelėmis, kuriose susidaro dauguma antikūnų.

X

Šlapimo pūslės ir lytinių organų gleivinė

Šlapimo pūslės ir lytinių organų gleivinės taip pat yra potencialūs įsibrovėlių patekimo taškai. Kaip ir odoje, šiose gleivinėse yra daug imuninių ląstelių, kurios sužadina specifinę imuninę reakciją, kad apsaugotų visą organizmą.

X

Kaulų čiulpai

Kai kas kaulų čiulpus vadina mūsų imuninių ląstelių gimimo vieta. Juose yra kamieninės ląstelės, iš kurių susidaro visi kraujo kūneliai, įskaitant baltuosius kraujo kūnelius. Čia keliais etapais formuojasi įvairūs imuninės sistemos ląstelių tipai, pvz., fagocitai, putliosios ląstelės, granulocitai, NK ląstelės bei T ir B limfocitai.

Testas – kaip gerai pažįstate savo imuninę sistemą?

Imuninė sistema dirba visą parą, kad Jūsų organizmas būtų saugus. Tačiau kiek iš tikrųjų žinote apie šią sudėtingą sistemą? Tik nemanykite, kad visa tai yra savaime suprantama. Atlikite BioGaia imuninės sistemos testą ir sužinokite!

No news available.
We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK