<

Ką turėtumėte žinoti apie savo kūdikio pilvuką

Kur dingo tie pirmieji metai? Vieną akimirką savo mažąjį džiaugsmą vežatės namo iš ligoninės, o kitą – jis jau žengia pirmuosius žingsnius ir švenčia pirmąjį gimtadienį! Dabar Jūsų ir Jūsų kūdikio laukia daugybė naujų vystymosi etapų. Be akivaizdžių (ir tikriausiai įdomesnių) dalykų, tokių kaip kalbėjimas, nauji išmokti judesiai ir tapimas savarankiškesniu, kitas galbūt ne toks smagus, bet esminis vystymosi elementas yra sveikos žarnyno mikrobiotos sukūrimas.

Žarnyno mikrobiota arba žarnyno mikroflora reiškia sudėtingą mūsų virškinamajame trakte gyvenančių mikroorganizmų bendruomenę. Mikrobiota kūdikiams vystosi iki maždaug trejų metų amžiaus. Joje yra daugiausia bakterijų žmogaus organizme, todėl labai svarbu suprasti mikrobiotos vaidmenį ir tinkamai ja rūpintis.

Organizmo gynybinė sistema

Sklandžiai veikianti imuninė sistema atlieka gyvybiškai svarbią funkciją Jūsų kūdikio sveikatai. Pirmieji treji gyvenimo metai yra itin svarbūs kūdikio vystymuisi, nes organizmas išmoksta apsiginti nuo nepalankių sąlygų, nesukeldamas pernelyg didelės reakcijos. Kadangi daugumą imuninių ląstelių galima aptikti žarnyne, Jūsų vaiko žarnyno mikroflora turėtų būti gerai pasirūpinta.

Pirmiausia Jūsų kūdikis turi susikurti stiprią imunologinę atmintį – tai yra imuninės sistemos gebėjimą atpažinti nepalankius veiksnius ir į juos reaguoti. Taigi ankstyvas kontaktas su nešvarumais ir nesteriliais daiktais nėra toks blogas, kaip galėtų pasirodyti – tokios sąlygos leidžia kūnui lavinti šią atmintį, aprūpinant organizmą antikūnais ateičiai. Tada, kai Jūsų mažylio mityba tampa įvairesnė, turėtumėte įsitikinti, kad ji yra gerai subalansuota ir turtinga vitaminų bei mineralų, kad palaikytų sudėtingą mažylio imuninės sistemos darbą. Taip pat galite apsvarstyti galimybę papildyti mitybą vitaminu D, kuris, kaip įrodyta, yra būtinas normaliam kaulų augimui ir padeda palaikyti tinkamą vaikų imuninės sistemos veiklą. Bakterijų įtraukimas į kūdikio mitybą gali padidinti „endogeninių“ bakterijų skaičių virškinimo trakte. Be to, kaip žinome, mažylį išlaikyti ramų ir sugirdyti vieną papildų dozę yra kur kas paprasčiau negu dvi skirtingas.

Ne itin „reguliaru“

Dėl nuolatinių pokyčių ir pereinamųjų laikotarpių gali atsitikti taip, kad Jūsų mažylis susidurs su virškinimo sutrikimais, galinčiais paveikti jo žarnyno mikrobiotą. Retos (rečiau nei tris kartus per savaitę) ir sukietėjusios išmatos yra dažnas mažų vaikų ir kūdikių nusiskundimas, o 40 % jų šie simptomai pasireiškia pirmaisiais gyvenimo metais. Nerimas, apetito praradimas ir pilvo pūtimas taip pat yra požymiai, kad Jūsų vaikui gali būti vidurių užkietėjimas. Taip dažnai nutinka pereinamaisiais laikotarpiais: nuo žindomo pieno – prie miltelių, nuo pieno – prie kieto maisto, o nuo sauskelnių – prie puoduko. Žinoma, tam tikru mastu šie simptomai mažiems vaikams yra įprasti, tačiau vis tiek yra keli paprasti ir sveiki žingsniai, kuriais galite pasinaudoti ir padėti savo mažyliui, atsitikus tokiai situacijai.

Galite ne tik padidinti vaiko suvartojamo vandens, arbatos ar kitų nesaldintų skysčių kiekį, bet ir į mitybą įtraukti daugiau skaidulų turinčio maisto, pavyzdžiui, slyvų ir viso grūdo produktų. Šie veiksmai gali padėti suaktyvinti jų virškinamąjį traktą ir pagerinti situaciją.

Kai Jūsų kūdikiui sutrinka virškinimo veikla, taip pat galite pabandyti į jo racioną įtraukti maisto papildų, turinčių daugiau gyvų, vertingų bakterijų. Žarnyno mikrobiotos formavimasis neatsiejamas nuo žarnyno motorikos vystymosi, tai yra raumenų susitraukimų, stumiančių maistą per virškinimo sistemą. Taigi, sutrikus virškinimo veiklai, verta apsvarstyti maisto papildų vartojimą.

Šiek tiek per daug

Kitas požymis, kad Jūsų kūdikio virškinamajam traktui gali reikėti šiek tiek daugiau pagalbos, yra labai suskystėjusios ar visiškai skystos išmatos, išsiskiriančios dažniau nei įprastai. Mažo vaiko organizmas sparčiai netenka skysčių, jei vaikas dažniau eina į tualetą. Tai taip pat gali turėti įtakos vaiko žarnyno gebėjimui absorbuoti skysčius ir druskas, todėl būtina užtikrinti, kad tokiu metu vaikas gautų pakankamai vandens. Daugeliu atvejų suskystėjusios išmatos yra visiškai normalus reiškinys, jei trunka ne ilgiau kaip savaitę (jei simptomai išlieka, kreipkitės į gydytoją). Per šį laiką svarbu vaikui duoti daug skysčių – geriausia girdyti vandeniu ar nesaldinta arbata mažais, dažnais gurkšneliais. Be to, situacija gali pagerėti vengiant sunkiai virškinamo maisto, pavyzdžiui, keptų ar riebių patiekalų. Papildyti skysčių ir prarastų druskų atsargas gali ir geriamasis rehidratacijos tirpalas. O duodami bakterijų savo mažyliui padidinsite natūralios mikrofloros koncentraciją jo žarnyne. 

Nors pilvuko problemos yra įprasta vaikystės dalis, užtikrindami, kad Jūsų mažylis valgytų sveiką, subalansuotą maistą, gertų daug vandens ir daug judėtų (žinoma, šiuo gyvenimo etapu tai tikriausiai nebus problema), padėsite sumažinti šių problemų riziką ir sudėtingumą. Maisto papildų įtraukimas į mitybą yra dar vienas saugus ir paprastas būdas palaikyti žarnyno mikrofloros kolonizaciją. Sekdami šiais patarimais, galite padėti sukurti optimalią aplinką, kurioje vystysis natūrali mikrobiota, tarnausianti vaikui visą gyvenimą.

 

 

 

Buy Online

Buy Biogaia products Online

We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK