Mūsų herojiška kasdienė palyda

Kasdieniame gyvenime mūsų organizmas yra veikiamas daugybės aplinkos veiksnių. Pasitelkdama itin intelektualius kūno apsaugos mechanizmus, mūsų imuninė sistema neutralizuoja daugumą šių veiksnių.

Iš daugybės apsauginių mechanizmų sudaryta imuninė sistema veikia nuolatos – mus saugodama, ji dirba fone, mums to net nepastebint. Nors imuninės sistemos pamatai dedami per pirmąsias 1 000 mūsų gyvenimo dienų, ji toliau mokosi bei vystosi kartu su mumis ir vyresniame amžiuje, susidurdama su įvairiais gyvenimo įvykiais.

Imuninė sistema nėštumo metu

Nėštumo metu moters organizmas, kaip ir jos gynybinė sistema, yra nuolatinio keitimosi būsenoje. Nuo pat pradžių būsimos mamos imuninė sistema turi subalansuoti du priešingus impulsus. 

Nors moters kūne dabar vystosi „svetimkūnis“, imuninė sistema turi apsaugoti ir šią naują gyvybę jos viduje. Imuninė sistema palaiko savotišką dviejų krypčių ryšį su besivystančiu vaisiumi ir žongliruoja dviem iš pažiūros priešingais poreikiais. Tyrimai parodė, kad nėštumo metu motina perduoda antikūnus savo būsimam vaikui. Tad tokiu laikotarpiu itin svarbu pasirūpinti imunine sistema, pvz., mažinti stresą ir valgyti subalansuotą maistą – tai aktualu tiek mamai, tiek kūdikiui.

Kaip galime padėti savo imuninei sistemai?

Mūsų imuninei sistemai gali turėti įtakos daugybė veiksnių. Gyvenimo būdas dažniausiai vaidina pagrindinį vaidmenį.

Stresas, nepakankama miego trukmė, per didelis fizinis krūvis ir nesubalansuota mityba gali neigiamai paveikti imuninę sistemą. Antibiotikų vartojimas taip pat gali paveikti imuninę sistemą, nes antibiotikai neskiria skirtingų bakterijų tipų, todėl naikina ir endogenines bakterijas, o tai turi įtakos žarnyno mikrobiotai. Taigi antibiotikų kurso metu prarastą žarnyno mikrobiotą patartina atkurti, pvz., maisto papildais, kuriuose yra pieno rūgšties bakterijų, tokių kaip Lactobacillus reuteri Protectis.

Jei jaučiatės prastai, kreipkitės į gydytoją, kad atmestumėte kitas galimas priežastis.

Ar imuninė sistema keičiasi su amžiumi?

Senėjimas yra procesas, kurio negalime sustabdyti. Jis veikia ir mūsų imuninę sistemą. Bėgant metams keičiasi ne tik oda – vienas pagrindinių mūsų kūno gynybos barjerų – taip pat kinta ir lėtėja organų bei ląstelių funkcijos.

Kadangi senėjimas veikia visą organizmą, gali sumažėti ir imuninės sistemos efektyvumas, todėl ji nebegali taip sėkmingai kovoti su svetimomis ląstelėmis. Tai reiškia, kad palaikyti gerą imuninės sistemos veiklą tampa ypač svarbu vyresniame amžiuje. Be sveikos gyvensenos, žarnyno mikrobiota padės rūpintis BioGaia produktai, kurių sudėtyje yra Lactobacillus reuteri Protectis, o papildomai vartojamas vitaminas D padės išlaikyti normalią imuninę funkciją ir kaulų sveikatą. 

Kaip galime palaikyti savo imuninės sistemos veiklą?

Nors mūsų imuninės sistemos pagrindas formuojasi vaikystėje, būdami suaugę vis tiek galime daug nuveikti, kad užtikrintume tinkamą jos funkciją, o patys būtume geros formos ir sveikatos.

10 paprastų būdų gerai imuninės sistemos veiklai palaikyti:
•    Rūpinkitės savo žarnynu
•    Daug mankštinkitės
•    Išeikite pasivaikščioti gryname ore
•    Valgykite įvairių maistą ir išgerkite bent 2 litrus skysčių per dieną (geriausia gerti vandenį)
•    Venkite streso 
•    Praktikuokite pozityvų mąstymą ir juokitės! 
•    Skirkite pakankamai laiko miegui
•    Kaitaliokite karštą ir šaltą vandenį duše 
•    Sumažinkite infekcijų riziką (pvz., reguliariai plaudami rankas)
•    Mėgaukitės saulės spinduliais, tačiau venkite nudegimų

Patarimas: 

Vitaminas D yra vienas svarbiausių imuninės sistemos elementų – jis yra gaminamas mūsų odoje, kai ją veikia saulės spinduliai. Pakanka reguliariai išeiti pasivaikščioti per pietų pertrauką – tuo metu saulė yra pati aktyviausia! Vitaminą D į savo mitybą taip pat galite įtraukti vartodami BioGaia Protectis kramtomąsias tabletes su vitaminu D3.

No news available.
We use cookies to make your experience of our website better.
Using this website means you are OK with this. Find out more.
OK