The information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Keliautojų viduriavimas yra viena dažniausių virškinimo problemų, su kuriomis susiduriama keliaujant. Pateikiame keletą patarimų, kaip paruošti savo virškinimo sistemą, ir kodėl verta prisiminti bakterijas.
Kelionių sezonas nenumaldomai artėja ir nors jis turėtų kelti maloniausias emocijas, keliones dažnai lydi stresas, o kartais net ir virškinimo problemos. Keliautojų viduriavimas yra laikomas viena dažniausių virškinimo komplikacijų, su kuriomis susiduriama keliaujant. Laimei, yra keletas patarimų, padėsiančių pasiruošti šiam kelionių aspektui. Aptarkime juos.
Prieš aptariant konkrečius patarimus pravartu suprasti, kokį vaidmenį bakterijos ir kiti mikroorganizmai atlieka mūsų virškinamajame trakte.
Sklandžiam organizmo veikimui reikalinga trilijonų mikroorganizmų pagalba. Kai kurie iš šių mikroorganizmų gyvena ant odos, tačiau didžioji dalis gyvena mūsų viduje, konkrečiai žarnyne. Čia jie sudaro žarnyno mikrobiotą. Sveiko žmogaus žarnyno mikrobiotą sudaro gerieji ir blogieji mikroorganizmai, kurie taikiai sugyvena kartu. Tai vadiname žarnyno mikrobiotos pusiausvyra.
Žarnyno mikrobiota yra gyvybiškai svarbi ne tik virškinimui, bet ir bendrai sveikatai ar imuninės sistemos funkcijai. Todėl svarbu palaikyti jos pusiausvyrą.
Deja, žarnyno mikrobiotos pusiausvyrą gali lengvai sutrikdyti stresas, tam tikra mityba, antibiotikai ar infekcinės ligos, neleidžiančios mikroorganizmų rūšims sąveikauti.
Keliaudami susiduriame su įvairiomis pavojingomis bakterijomis ir virusais. Kuo toliau nuo namų esame, tuo mažiau pažįstame patogenus, su kuriais susiduriame. Šios nepažįstamos bakterijos gali sukelti skrandžio diskomfortą arba baimę keliantį keliautojų viduriavimą.
Keliautojų viduriavimas gali prasidėti staiga atostogų metu ar po jų, o būklė įprastai pradeda gerėti per 2–3 dienas. Susirgimas pasireiškia pilvo skausmu, dideliu dujų kaupimusi, pykinimu, nuovargiu, apetito stoka, vėmimu, pykinimu ir dehidratacija. Taigi visų svarbiausia vartoti daug skysčių. Tokiu atveju gali praversti geriamieji druskingi tirpalai. Kai būsite pasirengę grįžti prie kieto maisto, pradėkite nuo prėskų daug skaidulų turinčių angliavandenių.
Toliau aptarkime patarimus, kurie gali padėti pasirūpinti virškinimo sistema prieš kelionę ir jos metu.
Tikriausiai šiuos žodžius jau girdėjote, tačiau toliau papasakosime, kuo jie svarbūs. Šią frazę lengva ir naudinga įsiminti. Iš esmės ji reiškia:
Nors šie žingsniai – vieni svarbiausių, rekomenduojame imtis papildomų veiksmų:
Taip pat nepamirškite, kad kuo stipresnė jūsų žarnyno mikrobiota prieš atostogas, tuo geriau. Įsitikinkite, kad esate tinkamai apsaugoti, ir likus bent 2 savaitėms iki atostogų kūdikio mitybą papildykite „Biogaia Protectis“ produktais.
Linksmų kelionių!