The information on this part of the website is intended only for health care professionals. I am an expert within the meaning of Act No. country xy. I herewith confirm that I am a professional according to this definition.
Unfortunately, as you are not a health care professional we cannot provide you this information.
Sužinokite, kokią galią turi antibiotikai, kaip jie veikia suaugusiųjų ir vaikų žarnyno mikrobiotą ir kaip papildyti paveiktą žarnyno mikrobiotą.
Pasinerkime kartu į antibiotikų pasaulį. Sužinokite, kaip gydymas antibiotikais veikia suaugusiųjų ir vaikų žarnyno mikroflorą ir kaip ją palaikyti.
XX a. pradžioje atradus pirmuosius antibiotikus, kaip žinome šiandien, prasidėjo medicinos revoliucija, atnešusi neįkainojamą naudą ir išgelbėjusi žmonių gyvybes, bet kartu ir netikėtų iššūkių. Pasinerkite kartu su mumis į bakterijų ir antibiotikų pasaulį. Sužinokite, kaip veikia antibiotikai, kokį šalutinį poveikį jie sukelia ir kokį vaidmenį visame tame vaidina jūsų žarnyno mikrobiota.
Žmogaus organizme gausu mikroorganizmų, įskaitant bakterijas, tačiau, nepaisant blogos reputacijos, ne visos bakterijos yra kenksmingos. Iš tikrųjų jūsų organizme yra ir gerųjų, ir blogųjų bakterijų, kurios paprastai yra subalansuotos.
Kartais bakterijų pusiausvyra sutrinka. Tokiais atvejais kenksmingosios bakterijos gali užvaldyti jūsų organizmą ir sukelti negalavimus. Jei bakterijos tampa stipresnės už jūsų imuninę sistemą, gali prireikti antibiotikų. Antibiotikai – tai vaistai, vartojami sunkesnėms bakterinėms infekcijoms gydyti arba jų išvengti. Jų jėga – sunaikinti bakterijas ir sustabdyti jų tolesnį dauginimąsi.
Nors antibiotikai yra veiksmingos šiuolaikinės medicinos priemonės, galinčios išgelbėti žmonių gyvybes, jie dažnai turi šalutinį poveikį. Štai du svarbiausi iš jų.
Viena didžiausių pasaulinių problemų ir iššūkių visuomenės sveikatai, susijusių su antibiotikais, yra perteklinis jų vartojimas, dėl kurio didėja bakterijų atsparumas antibiotikams. Tokiais atvejais kenksmingosios bakterijos nebereaguoja į gydymą antibiotikais ir toliau dauginasi.
Antibiotikai naikina visas endogenines bakterijas, tiek kenksmingas, tiek naudingas. Dėl to sutrinka pusiausvyra ir sumažėja žarnyno mikrobiotos įvairovė. Be to, nepamirškite, kad iki 80 % visų imuninių ląstelių yra sveikame žarnyne.
Vartodami antibiotikus nepamirškite papildyti natūralią žarnyno mikroflorą. Apsvarstykite galimybę į savo kasdienę mitybą įtraukti „BioGaia“ maisto papildus. Įrodyta, kad Lactobacillus reuteri Protectis, „BioGaia“ gerųjų bakterijų padermė didina endogeninių bakterijų populiaciją, kolonizuoja žarnyną ir jame išlieka. Jos taip pat priklauso labiausiai ištirtų žinomų bakterijų grupei ir yra žmogaus kilmės. Išmėginkite „BioGaia Protectis“ kramtomąsias tabletes su vitaminu D ir papildykite visos šeimos žarnyno mikrobiotą. Vos viena tabletė per dieną užtikrina rekomenduojamą 100 milijonų gyvų Lactobacillus reuteri Protectis bakterijų dozę ir pakankamą vitamino D kiekį, kuris padeda palaikyti normalią imuninės sistemos veiklą.
Dėl besivystančios vaikų žarnyno floros jie dar jautriau reaguoja į antibiotikų sukeltus bakterijų pokyčius. Kai reikia gydyti antibiotikais, pediatras jums pateiks visus pasiūlymus, kurie geriausiai atitinka jūsų vaiko būklę. Tačiau pateikiame keletą bendrų patarimų, kurių verta laikytis gydantis antibiotikais.
Įsitikinkite, kad jūsų vaikas:
papildykite žarnyno mikrobiotą pieno rūgšties bakterijomis, pavyzdžiui, „BioGaia Protectis“ lašais, saugiais vartoti kūdikiams nuo pirmosios dienos.
Pabaigai visada prisiminkite, kad nors antibiotikai yra puiki pagalba, kai jų reikia, jie taip pat yra išbandymas jūsų žarnyno mikrobiotai.